Acetylenslang 6/13 мм
Användningsområden – Svetsning | Skärning | Bågsvetsning |
Leverans: 2 - 5 dagar
Artikel:
15000
Tillgänglighet:
I lager
1,70€
Längd: Löpmeter
Diameter: 6/13 mm
Avsedd användning: Acetylenslang – Slang för acetylen | Hylsa för acetylen | Slang för acetylentillförsel | Svetsslang | Gasslang |
Tillämpning: Svetsning | Skärning | Bågsvetsning |
Beskrivning
Gasslangar vid svetsning används för att tillföra gaser under högt tryck till svetsutrustning: acetylen, propan, butan och syre för metallskärning och gassvetsning.
Acetylenslangen består av ett inre gummiskikt, en textilförstärkning (filamentstomme) och ett yttre färgat gummiskikt som motsvarar slangens specifika användningsområde.
| Produkttyp | Rör |
|---|---|
| Längd | Löpmeter |
| Tjocklek | |
| Förpackning | Löpmeter |
| Bredd | |
| Diameter | 6/13 mm |
| Innerdiameter | 6 mm |
| Ytterdiameter | 13 mm |
| Storlek | |
| Typ | Rör |
| Tillverkare | Fagumit/Optimit |
| Land | Polen |
| Armering | Ja |
| Färg | Röd |