Slang för vatten och tryckluft ø 80/92 мм
Användningsområden – Transport av vatten | Transport av tryckluft |
Avsedd användning: Slang för vatten och tryckluft – Vattenslang | Tryckluftsslang | Luftslang | Vattenhylsa | Slang för komprimerad luft | Lufthylsa |
Tillämpning: Transport av vatten | Transport av tryckluft |
Beskrivning
Industrislangar för tryckluft, ofta kallade luftslangar, till tillverkarpriser.
Hos oss kan du även köpa industrislangar som lämpar sig lika väl för tillförsel av tryckluft som för tillförsel av vatten och andra icke-aggressiva vätskor baserade på H2O. Pneumatiska slangar för tryckluft och vatten uppfyller europeiska standarder och har certifikat om överensstämmelse.
Pneumatiska slangar för tryckluft är utformade för att mata trycksatt luft eller annan gas från kompressorn till förbrukaren. Det är därför de ofta kallas för kompressorslangar eller luftslangar. De används inom jordbruk, livsmedelsindustri, vägbyggnad, petrokemisk industri med mera.
| Produkttyp | Rör |
|---|---|
| Längd | Löpmeter |
| Tjocklek | |
| Förpackning | Löpmeter |
| Bredd | |
| Diameter | 80/92 mm |
| Innerdiameter | 80 mm |
| Ytterdiameter | 92 mm |
| Storlek | |
| Typ | Rör |
| Tillverkare | Fagumit/Optimit |
| Land | Polen |
| Armering | Ja |
| Färg | Blå |