Asfalt- och bitumenslang ø 100/118 mm (4,5 m)
Användningsområden – Transport av asfalt | Transport av bitumen |
Leverans: 2 - 5 dagar
Artikel:
15766
Tillgänglighet:
I lager
404,17€
Längd: 4500 mm
Diameter: 100/118 mm
Avsedd användning: Asfalt- och bitumenslang 100/118 mm (4,5 m) – Asfaltslang | Slang för asfalt | Bitumenslang | Slang för bitumenmassa | Bitumenhylsa |
Användningsområden: Transport av asfalt | Transport av bitumen |
Beskrivning Asfalt- och bitumenslang 100/118 mm (4,5 m)
Denna högkvalitativa tryckslang används för pumpning av heta oljeprodukter såsom bitumen, asfalt och tjära.
Slangar för het bitumen är lämpliga för långvarig användning vid temperaturer upp till 150 °C.
| Produkttyp | Rör |
|---|---|
| Längd | 4500 mm |
| Förpackning | Löpmeter |
| Diameter | 100/118 mm |
| Innerdiameter | 100 mm |
| Ytterdiameter | 118 mm |
| Typ | Rör |
| Tillverkare | Fagumit/Optimit |
| Land | Polen |
| Armering | Ja |
| Färg | Svart |