Polyuretanplatta ≠ 8 mm, 1000 x 3000 mm
Används inom – Fordon | Butiker | Byggindustri | Medicin | Sportutrustning | Lätt industri |
Leverans: 2 - 5 dagar
Artikel:
62845
Tillgänglighet:
I lager
444,63€
Length: 3000 mm
Förpackning: Styck
Vikt: 35 kg
Polyuretanplattor är ett mycket populärt material med utmärkta prestandaegenskaper:
– Bullerreducering;
– Lättviktskonstruktion;
– Infodring med polyuretan ger beständighet mot korrosion och andra negativa faktorer;
– Lång livslängd;
– Hög slitstyrka.
De främsta användningsområdena är:
– Rännor;
– Lasttrattar och tråg;
– Bunkrar och silon;
– Ytor som måste absorbera stötar från material som lastas av.
Det är viktigt att komma ihåg att polyuretanplattor kan uppfylla sina deklarerade funktioner fullt ut om de tillverkas i enlighet med gällande normer och standarder.
| Produkttyp | Ark |
|---|---|
| Length | 3000 mm |
| Tjocklek | 8 mm |
| Förpackning | Styck |
| Bredd | 1000 mm |
| Vikt | 35 kg |
| Storlek | 8x1000x3000 mm |
| Land | Kina |