Livsmedelsgummi ≠ 6 mm, 1200 mm (NR)
Används inom – Livsmedelsindustrin
Leverans: 2 - 5 dagar
Artikel:
17116
Tillgänglighet:
I lager
87,00€
Längd: Löpmeter
Tjocklek: 6 mm
Bredd: 1200 mm
Livsmedelsgodkänt gummi framställt genom vulkanisering är avsett för produkter som kommer i kontakt med livsmedel. Packningar och tätningar tillverkas av livsmedelsgummi. Gummislangar och transportband för transport av livsmedel, vätskor (inklusive alkoholhaltiga drycker), mediciner etc. Denna typ av gummi används inte bara inom livsmedel, utan även inom medicinsk, kemisk och farmaceutisk industri. Gummisammansättningen garanterar säkerhet vid livsmedelskontakt.
Gummi för livsmedelsproduktion tillverkas i form av formpressade ark och i form av rullar.
| Produkttyp | Ark |
|---|---|
| Längd | Löpmeter |
| Tjocklek | 6 mm |
| Bredd | 1200 mm |
| Vikt | 1,2 kg |
| Storlek | 6×1200 mm |
| Färg | Grå |
| Land | Polen |
| Armering | Nej |
| Varumärke | NR |